Małopolska Zgraja Sarmacka

COVID-19 treningi szermierki od 8 lipca 2020 r. odbywają się w środy przy ulicy Wyspiańskiego 4 (Kościół Chrześcijan Baptystów w Krakowie) w grupach: Dzieci 7-10 lat - godzina 17:30-18:30, Początkujący 18:30-19:30, Zaawansowani 19:30 - 20:30. ilość osób na treningu ograniczona do 12. Konieczne wcześniejsze mailowe rezerwacje u trenera legal76@o2.pl lub telefonicznie 608536205
Treningi "pod chmurką" codziennie po uprzednim kontakcie z trenerem.

Kalendarium 2020

6 stycznia

Orszak III Króli
Kraków

6 stycznia

18-19 stycznia

XII Mistrzostwa Polski Go-Now
Łódź

8-9 marca

Durchschlag 2020
Łódź

8-9 marca

1-2 sierpień

Obrona Zamku Tenczyn przed Szwedem 1655 (edycja 2020)
Zamek Tenczyn, Rudno

26-27 września

Warszawskie Warsztaty Walki - W3

26-27 września

3-4 października

V Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych
Głogoczów

24 października

Wesele

24 października

2-30 listopada

Turniej o Puchar Trenera SSMZS

28-29 listopada

Mistrzostwa Polski DESW

28-29 listopada

Kalendarium Archiwalne

6 stycznia - Orszak trzech Króli
26-27 stycznia - XI Turniej Go-Now - Łódź (PL)
2-3 marca - Durchschlag 2019 - Łódź (PL)
16 marca - Magnum Sal Cup III - Wieliczka (PL)
25 marca - Egzamin SSMZS (PL)
6-7 kwietnia - Zgrupowanie szermiercze Bukowina T. (PL)
13-14 kwietnia - NORDFECHT - Gdańsk (PL)
3 maja - Żywiec (PL)
24-26 maja - Bourtange (NL)
2 czerwca - Kraków (PL)
8 czerwca - Wesele (PL)
15-16 czerwca - Turniej Black Horns Cup - Poznań (PL)
20-23 czerwca - Zgraja na nieznanych wodach II (PL)
7 lipca - Vivat Pułaski - Warka (PL)
20 lipca - święto wina (PL)
26-28 lipca - Tenczyn (PL)
2-4 sierpnia - Spiśski Hrad (SK)
10-11 sierpnia - Olsztyn (PL)
17-18 sierpnia - Ostrów Wielkopolski (PL)
24-25 sierpnia - Dębowik - Kondycja (PL)
31 sierpnia - spływ Nidą (PL)
14 września - Czersk (PL)
28 września - W3 - Warszawskie Warsztaty Walki (PL)
27-29 września - Pola Chwały, Niepołomice (PL)
5-6 października - IV Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych (PL)
4-28 listopada - Turniej o Puchar Trenera 2019 (PL)
8-10 listopada - X lat Małopolskiej Zgrai Sarmackiej - Lwów (UA)
7-8 grudnia - Mistrzostwa Polski DESW
12762 kilometrów
6 stycznia - Orszak 3 Króli (PL)
20 - 21 stycznia - Mistrzostwa Polski Go-Now (PL)
12 marca - Kaszów (PL)
7-8 kwietnia - Zgrupowanie Bukowina T. (PL)
30 kwietnia - 2 maja - Tenczyn (PL)
19 maja - 18 Filipa (PL)
25-27 maja - Zamość (PL)
31 maja - 3 czerwca - Zgraja na nieznanych wodach - REJS (PL)
8-10 czerwca - Czersk - Turniej w Sercu Borów (PL)
9 czerwca - Historyczna oprawa rajdu (PL)
22-24 czerwca - Czersk - Szwedzi na zamku (PL)
3-5 sierpnia - Rudno - Obrona Zamku Tenczyn (PL)
11-12 sierpnia - Olsztyn - Obrona Zamku Olsztyńskiego (PL)
26 sierpnia - Dom Seniora (PL)
31 sierpnia - Letohrad (CZ)
12 września - Szlachetna Paczka (PL)
14-17 września - Lwów (UA)
29-30 września - Pola Chwały (PL)
6-7 października - III Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych (PL)
10-11 listopada - Zgrajowanie (PL)
24 listopada - Kielce - Turniej (PL)
29 listopada - Warszawa - Fechtmistrz z Wiednia - premiera (PL)
7254 kilometrów
7-8 stycznia - Mistrzostwa Polski Go-Now (PL)
4-5 lutego - Tykocin (PL)
30 luty - Głogoczów - Spotkanie z Historią (PL)
4-5 marca - Zamość - Chór Starców (PL)
30 marca-2 kwietnia - Kamieniec Podolski (UA)
8-9 kwietnia - Zgrupowanie Sułoszowa (PL)
19-21 maja - Frydlant (CZ)
25 maja - Dom Opieki Społecznej (PL)
26-28 maja - Zamość - Szturm Twierdzy (PL)
9-11 czerwca - Levice (SK)
26 czerwca - Lipowiec (PL)
1-2 lipca - Czersk - Szwedzi na Zamku (PL)
11 lipca - Lato w Mieście (PL)
15-16 lipca - Limanowa - Mistrzostwa Europy Rajd Górski (PL)
5-6 sierpnia - Olsztyn - Obrona Zamku (PL)
12-13 sierpnia - Rudno - Obrona Zamku Tenczyn (PL)
27 sierpnia - Korzenna (PL)
3 września - Oświęcim Zamek (PL)
8-11 września - Przytorze - Kapeliada Nadmorska (PL)
17 września - Dzień Dawcy Szpiku (PL)
22-24 września - Pola Chwały (PL)
7-8 października - II Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych (PL)
19-22 października - Grolle (NL)
10-11 listopada - Bochnia - Zgrajowanie (PL)
10978 kilometrów
9-10 kwietnia - Chroberz - Zgrupowanie szermiercze (PL)
23-24 kwietnia - Głogoczów - 60 do setki LG
1-3 maja - Janowiec - Majówka z Kmicicem (PL)
5-12 maja - AIX EN Provence - Polska Wiosna (F)
30 czerwca - Czersk - Szwedzi na Zamku (PL)
5-7 sierpnia - Olsztyn - Obrona Zamku (PL)
6-7 sierpnia - Wisłoujście (PL)
1-5 września - Palmanova (I)
17-18 września - Simleu Silvanici (RU)
24-25 września - Pola Chwały (PL)
1-2 października - Nowy Wiśnicz - Chocim (PL)
8-9 października - Międzynarodowy Przegląd Walk Scenicznych (PL)
29 października - Warszawa - Hołd Szujskich (PL)
11-13 listopada - Sromowce - Zgrajowanie (PL)
3-5 grudnia - Grodno (BY)
11 grudnia - Kraków - u Króla Stefana (PL)
11139 kilometrów
1-5 stycznia - Bukowina T. - Nowy Rok na Podhalu (PL)
17-18 stycznia - Mistrzostwa Polski Go-Now (PL)
14 luty - Gliwice - Rzecz o Szlachcie (PL)
15-21 lutego - Liptovska Luźna - Spanielska Skola Sermu (SK)
28 marca - Szymbark - Wyzwanie Szablowe
11 kwietnia - Głogoczów - Okrąglutki Jubileusz Ochmistrzyni (PL)
25-26 kwietnia - Szymbark - Zgrupowanie szermiercze (PL)
16-17 maja - Gliwice - Noc Muzeów (PL)
22-24 maja - Tata - Tatai Patara - (H)
4-7 czerwca - Konigstein - Obrona Twierdzy (D)
26-28 czerwca - Stanisławów - Bitwa Trzech Hetmanów (PL)
10-12 lipca - Czersk - Szwedzi na Zamku (PL)
4-6 września - Palmanova (I)
25-27 września - Pola Chwały (PL)
3-4 października - Nowy Wiśnicz - Chocim (PL)
21-26 października - Grolle - (NL)
27-29 października - Morskie Oko - Zgrajowanie (PL)
10502 kilometrów
15-16 lutego - Gładyszów - Zgraja w Starej Cegielni (PL)
22-23 lutego - Pinczów - 18 AK
13-14 marca - Warszawa - CAVALIADA (PL)
15-16 marca - Narodowa Pielgrzymka Husarii na Jasną Górę (PL)
29-30 marca - Ojców - Turniej Łuczniczy (PL)
12-13 kwietnia - Szymbark - Zgrupowanie szermiercze (PL)
26-27 kwietnia - Zvoleń - Turniej Rapiera (SK)
1 maja - Nowy Wiśnicz - Rycersko Szlachecka Biesiada na Zamku (PL)
1-3 maja - Bukowina T. - Zjazd Sarmacki na Podhalu (PL)
3 maja - Skawina - Wesele Zagończyków (PL)
9-11 maja - Zawieprzyce - Majówka (PL)
30 maja - 1 czerwca - Tata - Tatai Patara (H)
27-29 czerwca - Warszawa - Orsza 500 lat (PL)
5-6 lipca - Stróże - Biesiada u Bartnika (PL)
23-24 sierpnia - Posadów (PL)
6 września - Katowice - Narodowe czytanie Sienkiewicza (PL)
14 września - Chęciny - Średniowieczne Chęciny (PL)
26-28 września - Pola Chwały (PL)
4-5 października - Nowy Wiśnicz - Chocim (PL)
8-9 listopada - Bystra - Zgrajowanie u Zbójników (PL)
6642 kilometrów
19-21 kwietnia - Zvoleń - Turniej rapiera (SK)
27-28 kwietnia - Szymbark - Zgrupowanie szermiercze (PL)
3 maja - Kraków - Pochód (PL)
10 maja - Zakliczyn - Wernisaż UG
18 maja - Kraków - Eksperyment Magdeburski (PL)
24-26 maja - Tata - Tatai Patara (H)
8 czerwca - Kraków - Festyn rodzinny (PL)
16 czerwca - Korzkiew - Piknik Dworski (PL)
22-23 czerwca - Podzamcze Chęcińskie - Szlakiem Jana III Sobieskiego (PL)
5-7 lipca - Roztoka - Tatarsko Kozackie Oblężenie Chreptiowa (PL)
2-4 sierpnia - Borowiec - Obóz Jana Kazimierza (PL)
9-11 sierpnia - Szymbark - Spotkania na Węgierskim Szlaku (PL)
6-8 września - Inwałd - Szturm na Warownie (PL)
27-29 września - Pola Chwały (PL)
4-6 października - Nowy Wiśnicz - Chocim (PL)
9-10 listopada - Sobków - Zgrajowanie
22 listopada - Niepołomice - Spotkanie z Jackiem Komudą
4306 kilometrów
19-26 luty - Velky Grob - Szkoła Szabli PK (SK)
21 kwietnia - Zvolen - Turniej rapiera (SK)
1 maja - Nowy Wiśnicz - Rycersko Szlachecka Biesiada (PL)
3 maja - Kraków - Pochód (PL)
5-6 maja - Zawieprzyce - Majówka (PL)
12 maja - Korzkiew (PL)
18-20 maja - Tata - Tatai Patara (H)
1-3 czerwca - Zamość - Szturm na Twierdzę (PL)
17 czerwca - Nowy Sącz - O każde dziecko (PL)
30 czerwca - Nowy Sącz - Fair Play (PL)
1 lipca - Brzeźnica (PL)
6-8 lipca - Tułowice - Oblężenie Carewa (PL)
11-12 sierpnia - Olsztyn - Oblężenie (PL)
18-19 sierpnia - Brzeźnica (PL)
25-26 sierpnia - Zakopane - Podhale w ogniu (PL)
31 sierpnia - 2 września - Jaworzno - Turniej Rycerski Ziemi Jaworznickiej (PL)
8-9 września - Serock - Otwarcie Karczmy Herbowej (PL)
28-30 września - Pola Chwały
10-11 listopada - Kurozwęki - Zgrajowanie
31 grudnia - Łukowe - Sylwester w Chutorze Kozackim (PL)
7322 kilometrów
10 kwietnia - Kraków - Manewry w Mydlnikach (PL)
15-16 kwietnia - Zvoleń - Turniej rapiera (SK)
2 maja - Nowy Wiśnicz - Rycersko Szlachecka Biesiada (PL)
3 maja - Kraków - Pochód (PL)
6-7 maja - Zawieprzyce - Majówka (PL)
21 maja - Kraków - Piknik rodzinny (PL)
22 maja - Rudno - Ratuj Tenczyn (PL)
3-5 czerwca - Zamość - Szturm na Twierdzę (PL)
11 czerwca - Chęciny (PL)
25 czerwca - Góra Kościelnicka - Sejmik (PL)
9-10 lipca - Warszawa - Smoleńsk 400 (PL)
22-24 lipca - Borowiec - Obóz Jana Kazimierza (PL)
29-31 lipca - Kaleń - Manewry Wojsk Kwarcianych (PL)
18 września - Jerzmanowice - Viktoria Wiedeńska (PL)
23-25 września - Pola Chwały (PL)
10-11 listopada - Gładyszów - Zgrajowanie (PL)
10 grudnia - Zawieprzyce - Święto Patrona Bractwa (PL)
31 grudnia - Łukowe - Sylwester w Chutorze Kozackim (PL)
5400 kilometrów
Zvoleń - Turniej rapiera (PL)
Zamość - Szturm na Twierdzę (PL)
Kościelniki (PL)
Warszawa - Kłuszyn 1610 (PL)
Kiedrowice - Powstanie Małopolskiej Zgrai Sarmackiej (PL)
Pola Chwały (PL)
Zbójecki Szlak (PL)